Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

1975’te elektrik ve taahhüt işleriyle başlayıp Dünyada ve Ülkemizdeki birçok öncü markaların bölge temsilciliği hizmetlerini vererek iş hayatımızdaki hacmimizi büyütüp temellerimizi kurduk. Zaman ve yeniliklerin takipçisi olarak birçok sektörün temel çatısı olan yapı malzemeleri üreticiliğini “en iyi yatırım, kalitedir.” Anlayışıyla üretim tesislerimizde son teknolojileri kullanılarak Karavil Grubu adı altında temel itibariyle inşaat sektörüne hizmet vermekteyiz.

Grup şirketleri olarak; Karavil Çimento, Karlis Yapı, Asvil Metal, Karbos Lojistik, Karavil Gayrimenkul, Karavil Dış Ticaret, Ceylan Karavil Alışveriş Merkezi ve Oteli, Aqua Diyarbakır tünel akvaryumu ve Vilbey Elektronik Ticaret ile iş hacmini giderek genişleten hizmet alanları oluşturduk.

Üretim sektöründe Karlis ve Asvil markaları ile Alçı, Alçı Plaka, Yapı Kimyasalları, Su Bazlı ürünler, Bims, Mikronize kalsit, Dekoratif Asma Tavan Panelleri, Profil ve Aksesuarları imalatı gerçekleştirmektedir. Üretimin yanı sıra yapı Montolama ve Aksesuarları alanında da ticari faaliyet yürütmek olup hizmet vermektedir.

Gelişen ve büyüyen ülke şartlarını iyi değerlendirerek inşaat alanındaki yatırımlarımızı gerçekleştirmek için ilk olarak 2009 yılında Karlis Yapı çatısı altında bims fabrikası ile sektöre adım atıp 3.115 m2 kapalı alan ve 53.785 m2 açık alan olmak üzere toplamda 56.900 m2 alanda hizmet veren fabrikamızda el değmeden tamamen teknolojik robotlarla günlük yaklaşık 45.000 adet Bims üretim yapabilmektedir.

2011’da yılında ise günümüz inşaat yapı taşlarından olan Alçı ve tamamlayıcısı olan ürünlerin üretimlerine başladık. 2011 yılında faaliyetine başlamış olduğunuz dünyanın en büyük entegre alçı tesis yer alan fabrikalarımızda; Alçı, Alçı Plaka, Yapı Kimyasalları, Profil, Profil Aksesuarları, Su Bazlı Ürünler, Mikronize Kalsit, Dekoratif Asma Tavan Panelleri imalatı ile sektördeki yerini sağlamlaştırırken her geçen gün pazar payını da arttırmaktadır. 75.000 m2 kapalı olmak üzere toplam 125.000 m2 alanda üretim yapan Entegre Alçı tesisimiz; 72 ana bayi, ana bayilere bağlı 210 alt bayilikler ile yurt içine hizmet vermekte ve yurt dışı satış noktalarıyla global dünyada erişebildiği tüm noktalara sevkiyat yapabilmektedir.

Grup bünyesinde üretilen ürünlerin yurt dışında pazarlama ve ihraç etmek amacıyla kurmuş olduğumuz Karavil Dış Ticaret ile ürünlerimizi başta orta doğu ülkeleri olmak üzere 17 ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

Bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan Karavil Grup insan ve yaşam odaklı ürünler üretmenin yanında geniş bir sevkiyat ağını Karbos Lojistik ile organize etmektedir. Üretilen tüm ürünler kalite kontrol ekibinin testlerinden geçerek, tüketiciye kaliteli ve sağlıklı ürünlerin ulaşması Karbos lojistik tarafından yılda 21.000 araçlık sevkiyatla sağlanmaktadır.

Üretimin yanında bölgenin en büyük Alışveriş Merkezi olan 65.000 m2 kiralanabilir alana sahip Ceylan Karavil Park’ı ve 154 yatak kapasiteli Ceylan Karavil Oteliyle birlikte yaklaşık 4.000 kişiye istihdam alanı sunmaktadır.

Geniş ürün ve hizmet yelpazesine sahip olan firmalarımızın yanında gayrimenkul alanında faaliyet gösterecek Karavil Gayrimenkul’ ü 2017 yılında grup bünyesine dahil etmiş olup son olarak dünyamızda gelişen E-Ticaret alanında müşterilerine kaliteli ve hızlı hizmet sunmak adına Vilbey Elektronik Ticareti 2019 yılında kurmuştur.

Araştırma ve Geliştirmeye önem veren Karavil Grup her daim Ar-ge ekibiyle enerji ve üretim alanlarında katma değer yaratacak ve Ülke ekonomisine katkı sunacak çalışmalarına devam etmektedir.

Karavil Grup

Yaşamın Her Alanında…