A Plus Granit ve Mermer Yapıştırıcısı

A Plus Granit ve Mermer Yapıştırıcısı

20.08.2020
657

A Plus Granit ve Mermer Yapıştırıcısı seramik, granit ve mermerlerin dikey yapıştırılmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan yüksek stabiliteye sahip çimento esaslı süper elastik yapıştırma harcıdır.

KULLANIM ALANLARI: iç ve dış mekanlarda, fabrika zeminlerinde, teraslarda, dekoratif kaplama ve kotto uygulamalarında kullanılır.

UYGULAMA: Uygulama yüzeyinin sağlam, temiz ve terazisinde olup olmadığı kontrol edilerek yüzey hazır hale getirilmelidir. Yüzey sıcaklığı +25°C’den fazla ise yüzey ıslatılmalıdır. 25 kg. Granit Yapıştırıcı 6 lt. su ile bir kap içerisinde topak kalmayacak şekilde düşük devirli karıştırıcı yardımı ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Yaklaşık 5 dk. dinlendirilen bu karışım tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Hazırlanan harç, tarak yardımıyla zemine çekildikten sonra seramik ve granitler lastik tokmak kullanılarak döşenir.

YÜZEY HAZIRLI/I VE ÖNERiLER:– Uygulama yapılacak yüzey toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmalıdır.
– Yüzeydeki kabarmış sıvalar temizlenmeli, delik ve çatlaklar tamir edilmelidir.
– Yüzey uygulamadan önce nemlendirilmelidir.
– Hazırlanan karışım 180 dakika içerisinde tüketilmelidir.
– Çimento esaslı bir malzeme olduğu için ellerin korunması gerekir. Eldiven kullanılmalıdır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA: 25 Kg. kraft torbalarda kuru, serin bir ortamda raf ömrü 10 aydır.