A Plus Seramik ve Fayans Yapıştırıcısı

A Plus Seramik ve Fayans Yapıştırıcısı

20.08.2020
593

A Plus Seramik ve Fayans Yapıştırıcısı Çimento esaslı, tek bileşenli, mukavemet ve yapışma özelliği çok yüksek, uzun çalışma süresi ile işçiliği kolaylaştıran fayans ve seramik yapıştırma harcıdır. Gri ve beyaz olarak üretilmektedir.

KULLANIM ALANLARI: iç ve dış mekânlarda fayans ve seramik gibi kaplama malzemelerinin yatay ve dikey olarak yapıştırılmasında kullanılır.

YÜZEYiN HAZIRLANMASI: Uygulama yapılacak yüzeyin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey boya, yağ ve deterjan v.b yapışmayı engelleyecek her türlü maddeden arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlaklar uygun tamir harcı ile tamir edilmeli ve yüzey nemlendirilmelidir.

UYGULAMA: 25 kg. Asvil A Plus Seramik ve Fayans Yapıştırıcısı 6-7 lt. temiz su ile düşük devirli bir mikser yardımı ile içinde topak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan harç 5 dk. dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılmalı ve karışım 2-3 saat içinde tüketilmelidir. Yüzeye 10-15 mm. kalınlığında uygulanmalıdır. Taraklanarak ve lastik tokmak yardımı ile seramik ve fayans terazi alınarak yüzeye yapıştırılır. Kullanılan seramik veya fayansların büyüklüğüne ve zeminin düzgünlüğüne göre “çift tarafı yapıştırma” metodunun yapılması tavsiye edilir. +5° C altında ve +35° C nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş malzemeye toz veya su ilavesi yapılarak kullanılma- malıdır. Esnek ve ıslak zeminlerde uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.

AMBALAJ VE SARFiYAT: 25 kg’lık kraft torba 3-4 kg / m2

DEPOLAMA: Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile nemsiz bir ortamda ve palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun depolama şartlarında raf ömrü 12 aydır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içinde tüketilmesi önerilir.

SA/LI/A ZARARLILIK: Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilme- melidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır.