İnce Tamir Harcı

İnce Tamir Harcı

20.08.2020
679

ince Tamir Harcı çimento esaslı, tane boyutları büyük dolgu ve ürün stabilitesini arttıran ve işlenmeyi kolaylaştıran kimyasal katkılar ve toz polimerlerden oluşan kalın bir yüzey tamir harcıdır.

KULLANIM ALANLARI: Restorasyon ve tadilat işlemlerinde, beton ve brüt beton elemanlarının tamirinde, cephe, tavan ve duvar sıvalarının tamirinde seramik kaplama, granit kaplama ve özel kaplama malzemelerinin altına tamir ve dolgu malzemesi olarak kullanılır.

UYGULAMA: Uygulama yüzeyi her türlü toz, kir, yaş vb. artıklardan arındırılarak, kontrol edilip yüzey hazır hale getirilmelidir. 25 Kg Tamir Harcı 5.5 – 6 lt. su düşük devirli karıştırıcı yardımı ile macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. 5 dakika sonra, harç tekrar karıştırılıp hazır hale getirilir ve tamirat yapılacak yüzeylere uygulamaya geçilir. 10 mm’yi geçen kalınlıklar için derz bandı, fle ya da rabis teli kullanılması önerilmektedir.

YÜZEY HAZIRLI/I VE ÖNERiLER:
– Uygulama yapılacak yüzey toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmalıdır.
– Uygulama yapılacak alanda çatlaklar var ise 10 mm aralığındaki mesafe derz bandı ile kapatıldıktan sonra işlem yapılabilir. Astarsız kullanıldığında da yüksek aderans sağlar.
– Çimento esaslı bir malzeme olduğu için ellerin korunması gerekir.
Eldiven kullanılmalıdır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA: 25 Kg. kraft torbalarda kuru, serin bir ortamda raf ömrü 10 aydır.