Isı Yalıtım Levha Sıvası

Isı Yalıtım Levha Sıvası

20.08.2020
722

Isı Yalıtım Levha Sıvası polystren levhaların (XPS-EPS) kaplanmasında kullanılan, kolay hazırlanan ve uygulanan yüksek stabiliteye sahip, çimento esaslı ve sentetik katkılar ve toz polimerlerle güçlendirilmiş son kat sıva harcı.

KULLANIM ALANLARI: iç ve dış cephelere uygulanmış her türlü ısı plakalarının (XPS-EPS) 1. ve son kat sıvanmasında kullanılır. Rosfla yapıldıktan sonra üzerine astar boya uygulaması yapılabilir.

UYGULAMA: 25 kg. Isı Yalıtım Levha Sıvası 6.5 lt. su ile karştırıldıktan ve takriben 3-5 dk. bekletildikten sonra 1-2 dk daha karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak yada donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

YÜZEY HAZIRLI/I VE UYGULAMA:
– Montajı yapılmış polistren levhaların üzeri tozdan vb. malzemelerden arındırıldıktan sonra, 25 kg Iık Isı Yalıtım Levha Sıvası içerisine 6.5 lt su katılarak macun kıvamına gelene kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile karıştırılır. 3-5 dk. bekledikten sonra tekrar karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. Macun kıvamına getirilen bu harç alçı malası yardımı ile ısı yalıtımlı levha üzerine yaklaşık 2 mm. kalınlıkta sürülür. Harç kurumadan sıva filesi birinci kat uygulanan sıvanın içine mala ile bastırılarak gömülür ve kurumaya bırakılır. Filelerin birleşim yerleri minimum 8 cm maximum 10 cm kadar birbiri üzerine bindirilmelidir. Bu işlemden sonra ikinci kat sıva için en az 24 saat beklenmelidir.
– ikinci kat sıva (2 mm) işlemi yapıldıktan sonra bir çelik mala yardımı ile düzeltme işlemi yapılmalıdır.
– Çimento esaslı bir malzeme olduğu için ellerin korunması gerekir.
– Eldiven kullanılmalıdır.

AMBALAJ VE DEPOLAMA: 25 Kg. kraft torbalarda kuru, serin bir ortamda raf ömrü 10 aydır.